Xperia 1 II – Sony prezentuje nowości.

Sony poinformowało o powiększeniu oferty smartfonów Xperia o nowy, flagowy model — po raz pierwszy wyposażony w technologię 5G. Mowa o modelu Xperia 1 II  – to smartfon stworzony z myślą o szybkości .

Nowy smartfon od Sony wyposażono go w szereg zaawansowanych technologii Sony, takich jak:

  • -Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 20 kl./s2 i wyliczaniem parametrów AF/AE3 60 razy na sekundę4 — pochodzący z aparatów z wymiennymi obiektywami Sony α
  • -„Tryb twórcy” i funkcja nagrywania Cinematography Pro „powered by CineAlta” — pochodzące z działu rozwiązań profesjonalnych Sony
  • -Procesor obrazu X1™ do urządzeń mobilnych — oparty na technologii telewizorów BRAVIA®

Uchwyć najważniejsze momenty dzięki dużej szybkości zdjęć

Nowo opracowany aparat z trzema obiektywami jest oparty na najlepszej na rynku technologii AF z aparatów Sony α. Jego zaawansowane rozwiązania techniczne idą w parze z wysokiej klasy optyką firmy ZEISS, skalibrowaną specjalnie do smartfona Xperia 1 II. Osłabiająca odblaski powłoka ZEISS T* pomaga uzyskać doskonałe odwzorowanie obrazu i wysoki kontrast.

Dzięki technologii pochodzącej z aparatów z wymiennymi obiektywami α™ system AF smartfona Xperia 1 II może pracować w trybie ciągłym, wyliczając parametry AF/AE 60 razy na sekundę.

Zobacz parametry smartfonów Sony w naszym katalogu danych technicznych.

W rezultacie po raz pierwszy na świecie możliwe jest ciągłe śledzenie AF/AE podczas zdjęć seryjnych z szybkością do 20 kl./s. Funkcja ta przydaje się szczególnie przy fotografowaniu obiektów w ruchu: dzieci, zwierząt lub szybkich akcji w sporcie. Pozwala dokładnie śledzić obiekt i utrzymywać na nim ostrość, a w rezultacie uchwycić decydujące, niepowtarzalne chwile.

Co więcej, system Real-time Eye AF, który utrzymuje ostrość na oku obiektu i ułatwia wykonywanie wspaniałych zdjęć portretowych, rozpoznaje teraz oczy ludzi i zwierząt.

Szybki system AF smartfona Xperia 1 II działa także w słabym oświetleniu i zapewnia wysoką jakość zdjęć w trudnych warunkach. Właściwości te uzyskano poprzez połączenie czterech technologii: systemu AF pokrywającego około 70 procent matrycy, czujnika iToF 3D i nowego, dużego przetwornika Exmor RS™ do urządzeń mobilnych o czułości 1,5 raza większej niż w poprzednim modelu. Rezultat to szybszy i dokładniejszy system AF w słabym świetle.

Aparat z trzema obiektywami jest niezwykle uniwersalny dzięki trzem ogniskowym: 16 mm, 24 mm i 70 mm. Po włączeniu nowego trybu Photography Pro „technology from Alpha” pojawia się system obsługi znany użytkownikom aparatów α, z ręcznymi ustawieniami czułości ISO, czasu migawki i innych parametrów.

Smartfon Xperia 1 II można łączyć z aparatami Sony α[xi]. Służący do tego program Imaging Edge for Mobile pozwala używać telefonu do wyzwalania migawki i zmieniania kompozycji, trybu ostrości, czułości ISO i innych ustawień. Aplikacja umożliwia ponadto przesyłanie do smartfona zdjęć zrobionych aparatem α w celu profesjonalnej weryfikacji ich kolorystyki.

W trybie Cinematography Pro „powered by CineAlta” wprowadzono nowy tryb zapisu kinowego, 10-bitowego obrazu 2K HDR o wysokim klatkażu 120 kl./s. Do wyboru są także. Pełniejszą kontrolę nad ujęciem zapewniają funkcje ustawiania ostrości dotykiem i ręcznej regulacji ekspozycji, miernik poziomu oraz ulepszone ustawienia balansu bieli. W nagrywaniu czystego dźwięku pomaga z kolei unikatowa, firmowa technologia inteligentnej filtracji wiatru, która redukuje hałasy wywołane przez wiatr.
Dodaj komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *