Orange Polska i Plus – kończą z internetowymi bramkami sms

Internetowe bramki SMS funkcjonują w sieci od wielu lat i pozwalają na wysyłanie wiadomości SMS oraz MMS na telefony komórkowe z poziomu komputera i przeglądarki internetowej.

To rozwiązanie cieszyło się dużą popularnością w czasach gdy usługi związane z obsługą wiadomości SMS były dodatkowo płatne u operatorów, a telekomy często stosowały limity liczby darmowych SMS-ów w miesiącu.

Obecnie bramki SMS straciły na popularności, a najwięksi polscy operatorzy odpowiedzieli na to zamykaniem tych platform.

Koniec bramki w Orange – Jako pierwszy swoją bramkę SMS zamknął w styczniu 2019 r. Play. Teraz dołączyli jego dwaj konkurenci – Orange Polska i Plus. Orange Polska na stronie swojej bramki SMS zapowiedział że niebawem będzie ona usunięta. – 1.02.2020 usługa „SMS/MMS z Internetu” zostanie wyłączona – zapowiada operator w komunikacie. – Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji „usuń wiadomość”.

Bramka w Plusie do likwidacji – Podobny plan do Orange Polska ujawnił także operator sieci Plus zapowiadając zamknięcie prowadzonej przez siebie platformy do wysyłania SMS-ów. Tutaj nie padają jednak żadne konkretne terminy. – Informujemy o planowanym wyłączeniu usług Bramka SMS oraz Bramka SMS do sieci Plus – czytamy na stronie operatora. – W związku z tym od dnia 13 stycznia 2020 roku wyłączone zostaną numery SMS Premium: 7266, 7566 oraz 7966 umożliwiające kolejne zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS. Stan punktów mogą Państwo łatwo sprawdzić – po zalogowaniu się do konta w bramce SMS i wejściu w zakładkę „Konto”. Zalecamy wykorzystanie punktów zgromadzonych na Państwa koncie do dnia zamknięcia Usługi. O terminie wyłączenia usług oraz dostępu do strony sms.plus.pl poinformujemy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem odrębnym komunikatem na stronie sms.plus.pl oraz na plus.pl/bramkasms jak również w wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu komórkowego przypisanego do Państwa konta. T-Mobile nie rezygnuje Po zrealizowaniu zapowiedzi przez Orange i Plusa jedynym dużym operatorem z funkcjonującą nadal internetową bramką SMS pozostanie T-Mobile Polska. W rozmowie z nami Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile Polska zaznacza, że na razie operator nie ma żadnych konkretnych planów związanych z likwidacją swojej usługi wysyłania SMS-ów z internetu.
Jedna myśl na temat “Orange Polska i Plus – kończą z internetowymi bramkami sms

Dodaj komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *